13-15.05.2019 - Próbny egzamin ósmoklasisty dla klasy 7 23.05.2019 - Zebrania i konsultacje dla rodziców do 24.05.2019 - Wystawienie propozycji ocen rocznych do 7.06.2019 - Wystawienie ocen rocznych

IV POMORSKI KONKURS – PUŁKOWNIK KUKLIŃSKI – ZWYCIĘSKA MISJA

W piątek przed feriami, czyli 8 lutego, nasze uczennice – Weronika Wieliczko i Adrianna Grzybek z nauczycielem Moniką Tyborską - uczestniczyły w uroczystości wręczenia nagród w IV Pomorskim Konkursie – Pułkownik Kukliński – Zwycięska Misja. Wydarzenie to miało miejsce w Zespole Szkół Administracyjno - Ekonomicznych w Gdyni. Organizatorami konkursu była wyżej wymieniona szkoła, a patronat objęli: Urząd Miasta Gdyni, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, oddział IPN w Gdańsku oraz Izba Pamięci Ryszarda Kuklińskiego w Gdyni.

W konkursie wzięli udział uczniowie z całego województwa pomorskiego w różnych kategoriach wiekowych i w dwóch kategoriach konkursowych.

Podczas uroczystości podsumowano konkurs i ogłoszono wyniki. Okazało się, że obie nasze uczennic odniosły sukces!

Weronika Wieliczko z klasy 8a zajęła II miejsce w kategorii album i Adrianna Grzybek z klasy 7b zajęła III miejsce w kategorii prezentacja.

Cieszymy się bardzo z osiągniętych wyników zwłaszcza, że dziewczyny podjęły się bardzo trudnego zadania zgłębienia biografii Ryszarda Kuklińskiego – postaci, która budzi jednak wiele kontrowersji.

Do udziału w konkursie zachęciła uczennice nauczycielka historii Monika Tyborska